9 powodów, dla których warto odwiedzić Hiszpanię

Pisałam już kiedyś o kilku powodach, dla których warto odwiedzić Barcelonę. Dzisiaj pójdę o krok dalej i spróbuję zachęcić do spotkania z Hiszpanią tych, którzy nie mieli jeszcze okazji jej widzieć. Ci z Was, którzy tu mieszkają lub bywają wakacyjnie, na pewno byliby w stanie w mgnieniu oka wymienić zalety tego pięknego kraju i te aspekty, które przyciągają co rok miliony turystów. Pojawiłby się na pewno cudowny klimat i słońce grzejące przez większość część roku, piękne widoki, bo zarówno dla miłośników wody i plażowania, jak i gór i wspinaczek, powszechna radość i przyjazne usposobienie mieszkańców, czy pyszna śródziemnomorska kuchnia. Ja skupię się dzisiaj na konkretach i podam 9 namacalnych dowodów na to, iż Hiszpania powinna znaleźć się na liście wakacyjnych planów każdego z Was. Pamiętajcie jednak, że u mnie jak zwykle z przymrużeniem oka.
 
WHiszpanii, a dokładniej w Galicji znajduje się najlepsza plaża na ŚWIECIE (według listy UNESCO). Kto by pomyślał, że tak cudowne miejsce do plażowania znajduje się na wyciągnięcie ręki?
  
Hiszpania znajduje się na liście najczęściej i najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie plasując się na trzecim miejscu w rankingu. Skoro ludzie z całego globu lgną właśnie do tego kraju, nie trzeba chyba nikogo długo przekonywać do tego, że warto pomyśleć o rezerwacji biletów na przyszłe wakacje.
Wyspy Kanaryjskie to najcieplejsze podczas zimy miejsce w Europie. Jeśli dość masz polskiego mrozu, pluchy i śniegu, nie zastanawiaj się długo, bo już wiesz, gdzie w lutym wygrzejesz się na słonecznej plaży. 
WHiszpanii (w Gironie) znajduje się jedna z najlepszych restauracji na świecie. El Celler de Can Roca od wielu lat niezmienne utrzymuje się w pierwszej trójce rankingu skupiającego najwykwintniejsze restauracje świata, skacząc naprzemiennie między pierwszym, drugim, a trzecim miejscem. Warto również wspomnieć, że w owym plebiscycie spośród 50 restauracji aż 7 znajduje się na terenie Hiszpanii.
 
W Hiszpanii, na Ibizie pobawimy się również w najlepszym klubie na świecie – Space Ibiza. Miłośnicy całonocnych imprez na pewno nie odmówiliby tańca w rytm głośnej muzyki granej przez jednego z najznakomitszych DJ-ów. Założę się, że podobną noc wspomina się przez długi czas.
 
Hiszpania to miejsce, które skupia w sobie ogromną różnorodność tradycji i zwyczajów. Nie ma chyba drugiego takiego kraju, który pochwaliłby się tak ogromną liczbą fiest i świąt, które posiada Hiszpania. Jedną z nich jest San Fermin odbywający się w Pampelunie. W skrócie – ludzie z całego świata integrujący się i bawiący wspólnie nieprzerwanie przez niemalże dwa tygodnie. Jest to bez wątpienia niezapomniana przygoda. 
 
WHiszpanii, w parku rozrywki Port Aventura w Salou znajduje się jedna z pięciu najdłuższych metalowych kolejek górskich na świecie. Jest to zarazem najdłuższa i najwyższa tego typu atrakcja w Europie. Miłośnicy podobnych rozrywek na pewno spędzą tam pełne adrenaliny chwile, do których wracać będą po latach.
Na koniec zostawiłam dwa, równie ważne powody, dla których warto odwiedzić Hiszpanię. Spójrzcie i powiedzcie, czy nie byłoby ciekawie poznać takie piękne osobistości?
Dla kobiet:
Miguel Ángel Silvestre
 
Dla mężczyzn:
Amaia Salamanca
Przekonałam Was? Co byście jeszcze dodali do wyżej wymienionych faktów? A jeśli spodobał Ci się post, udostępnij rozsyłając miłość do Hiszpanii, niech inni również się zakochają.
A przed urlopem w Barcelonie nie zapomnij o moim ebooku – przewodniku, dzięki któremu zwiedzanie będzie łatwiejsze, przyjemniejsze i niedrogie. Ebooka znajdziesz tutaj.
Udostępnij