Najlepszy prezent dla dzieci mieszkających za granicą

Wiele razy mówiłam Wam już, jak ważne jest dla mnie kultywowanie kultury polskiej u Alexa. Uczę go języka polskiego, pokazuję polskie tradycje, zwyczaje, opowiadam o Polsce i o rodzinie, która mieszka tak wiele kilometrów od nas. Dziecko najlepiej jednak uczy się i zapamiętuje poprzez zabawę, wzrokowo, gdy coś przyciągnie jego uwagę. Dlatego tak bardzo pokochałam personalizowaną książkę od Cukibo, dzięki której mój syn poczuje odrobinę polskości. A dla Was przygotowałam niespodziankę w postaci rabatu!

Twoja podróż do Polski to cudownie ilustrowana książka, która przeniesie nas na moment do naszej ojczyzny. Jest personalizowana, co oznacza, że dedykowana będzie właśnie Twojemu dziecku lub dzieciom, ponieważ w tytule znajdować się może więcej imion, dlatego nie martw się, gdy masz dwoje, troje, czy czworo dzieci. Na podróż do Polski nasza pociecha zabrać może, kogo chce. W naszym przypadku będzie to mama, ponieważ jako jedyna z naszej małej rodzinki pochodzę z Polski, a w książce oto właśnie w tym chodzi. Pojawia się również wzmianka na temat kraju, w którym obecnie mieszkamy tak, aby na kartach powieści porównywać ją do Polski.

Wszystkie te dane wpisuje się przy wyborze książki, co zajmuje nie więcej niż dwie minuty. Przed ostatecznym zaakceptowaniem można oczywiście przejrzeć przygotowany produkt strona po stronie i upewnić się, że wygląda tak, jak sobie tego życzymy.

Książka zabiera nas w podróż po Polsce, dzięki której Alex pozna polskie tradycje i zwyczaje. Dowie się, jakie są nasze ulubione i tradycyjne potrawy. Zapozna się z uprawianymi sportami. Podziwiać będzie narodowy strój, flagę, godło. Razem przeczytamy o tym, jakie aktywności wykonywać można w Polsce oraz jaka towarzyszyć nam będzie pogoda, a nawet o tym, czym różni się waluta, którą płacimy w każdym z dwóch krajów. W środku znajdziemy także świętną, obrazkową mapę Polski oraz Europy ze wskazaniem odległości między krajem, w którym obecnie mieszkamy, a krajem, w którym urodziła i wychowała się mama. Przy każdym zagadnieniu pojawiają się również pytania, które otwierają krótką dyskusję z dzieckiem i zachęcają rodzica, aby podzielił się z maluchem opowieściami z dzieciństwa. Na przykład tym, jaka jest jego ulubiona polska potrawa, czy był kiedykolwiek w stolicy Polski lub czy lubił zjeżdżać zimą na sankach.

To, co urzekło mnie w książce to język, którym jest pisana. Jest to opowiadanie pisane językiem przystępnym dla dzieci. Tradycje i zwyczaje polskie ukazane są w taki sposób, aby zaciekawiły najmłodszych, ale także w formie dla nich zrozumiałej. Nie ma przesytu treści, zbędnych, niejasnych dla dzieci komunikatów. Ilustracje natomiast są absolutnie niezwykłe. Kolory mimo, że drukowane, wyglądają jak żywe. Uwielbiam produkty, w których zaprojektowanie włożono serce i pomysłowość, a w wykonanie wiele pracy. Obrazki, które widzimy na każdej kolejnej stronie, są naprawdę godne zachwytu, ponieważ ukazują szczegóły w dziecięcy sposób.

Na stronie Cukibo znajdziecie również wiele innych produktów, tematycznych, spersonalizowanych książek. Działają oni na terenie całego świata, dlatego oferują książki z serii “Podróży do…” do wielu innych krajów, więc jeśli myślicie o prezencie dla hiszpańskiej babci lub angielskiego taty, gwarantuję Wam powodzenie.

Warto nadmienić o solidności książki, której wykonaniu nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Dostępnych jest kilka formatów – w twardej lub miekkiej okładce, w mniejszej lub większej wersji, a różnią się oczywiście ceną. Kartki wykonane są z grubego papieru, dlatego nie grożą im wgniecenia ani porwanie przy nadmiernym użytku.

Długo szukałam tego typu “zabawki” dla Alexa. Myślałam o zakupie mapy, haseł związanych z Polską, gier dla międzynarodowych dzieci, dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy znalazłam książki Cukibo. My swoją już mamy i naprawdę szczerze polecam, Alex był zachwycony i mimo, że gości w naszym domu od wczoraj, przeczytaliśmy ją już kilkanaście razy. 🙂

Jeśli zamówicie ją w dniu dzisiejszym, dojdzie na święta, w innym wypadku dziecko ucieszy się z prezentu poświątecznego. 🙂 Przy okazji mam również dla Was zniżkę, która dotyczy wszystkich produktów na stronie Cukibo. Wystarczy, że wpiszecie: Sorpresa de Aurelia. Nie traćcie czasu! 🙂 Jest jeden ważny szczegół: zniżka działa jedynie przy wyborze wysyłki ekspresowej z DHL.

Udostępnij